Nawigacja
Skład
Ostatnio na forum
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 198
Najnowszy użytkownik: JoachimR7
Ostatnio Widziani
Nick: Szymek85
Dołączył/a: 22.03.11
15 tygodni
darkdvrpl Nick: darkdvrpl
Dołączył/a: 24.08.11
19 tygodni
Markorek1982 Nick: Markorek1982
Dołączył/a: 09.06.11
30 tygodni
05paw Nick: 05paw
Dołączył/a: 23.08.11
32 tygodni
Nick: test
Dołączył/a: 10.08.11
36 tygodni
Reklama
Facebook

Statystyki reklamowe
Countdown
Do premiery BF2042 zostało

Odliczamy 1...2....3... !!!
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Markorek1982
[off] 29-08-2023 20:56
Na wspominki się człowiekowi zebrało. Pozdro wariaty. Ktoś tu jeszcze prócz szefostwa zagląda?

[A] ajas
[off] 19-04-2023 10:06
strona opłacona na kolejny rok

[A] MagikGT1980
[off] 21-01-2021 18:58
Dzięki Floyd i wzajemnie

Floyd
[off] 30-12-2020 12:33
Wszystkiego najlepszego w nowym roku. Oby był dla Was lepszy niż poprzednie. Trzymajcie się tam w zdrowiu i radości.

[A] ajas
[off] 19-05-2020 19:51
101 lat Paweł

Ankieta
w jaką next gen tech idziesz

PS4
PS4
52% [13 głosów]

xBoxONE
xBoxONE
12% [3 głosów]

PS4+xBoxONE
PS4+xBoxONE
8% [2 głosów]

PS4+PC
PS4+PC
20% [5 głosów]

xBoxONE+PC
xBoxONE+PC
0% [0 głosów]

tylko PC
tylko PC
8% [2 głosów]

inne
inne
0% [0 głosów]

Ogółem głosów: 25
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11/10/2013 07:32

Archiwum ankiet
Zobacz temat
Kto tu jest? 1 Gość (ci)
 Drukuj temat
5 Ghz WiFi
Mafiozo88
Witam

Niestety nie mam raczej możliwości podłączenie internetu przez kabel tylko WiFi więc myślę żeby podłączyć Ps4 do sieci na paśmie 5 Ghz. Kupiłem nowy telefon i podłączyłem się do tej sieci i prędkość jest z 3 razy większa niż na sieci 2,4 Ghz. Np na konsoli ściąga mi się max 3 MB/s a na telefonie 10 MB/s. Natomiast prędkości wyglądają tak że na PS4 mam prędkośc od 3Mb/s do 28 Mb/s a na komórce ŚREDNIO 40 Mb/s oczywiście zasięg na 5 Ghz jest o wiele mniejszy jednak i tak internet jest o wiele szybszy.

Dlatego zastanawiam się nad czymś takim http://www.netgea...ecyfikacja jest tam funkcja Fastline która działa tak że ten wzmacniacz będzie się łączył z routerem przez 5Ghz a mnie przesyłał sygnał dalej 2,4 GHz jednak i tak zamierzam podłączyć PS4 kablem do tego urządzenia więc to tak jakbym miał prawie bardzo dobry sygnał który łapie wzmaczniacz a który później przechodzi do konsoli bez strat na kablu.

To jest jedna opcja druga to jakieś powerline adaptery to takie wzmacniacze które podłącza się do gniazdka i z tego co czytałem wykorzystują sieć elektryczną do rozprowadzania sygnału ale nie wiem jak to działa i czy to jest lepsze... W necie przeczytałem że to będzie lepsze rozwiązanie ale i tak wolałbym tego Netgeara kupić jak myślicie ktoś się na tym zna?
g.bf4stats.com/UbNNLzr4/ps4/Mafiozo88PL.png
g.bf3stats.com/360/ieBPolice2/Mafiozo88.png
 
05paw
Co do tych powerlinów to się zorientuj dobrze bo kolega miał coś takiego i mu nie działało bo podobno musi być na tym samym obwodzie i jak masz ruter w korytarzu na jednym bezpieczniku a konsolnę w pokoju na drugim to może nie działać ale ja tylko powtarzam to co kolega mówił więc jest to info do weryfikacji.
g.bf4stats.com/mojanowa/ps4/Paw05_WpB.png
 
ajas
Mafio nie czaje z tego opisu o co chodzi jaki ma być cel Smile

co do net po gniazdkach to Paweł dobrze kombinuje wejście i wyjście musi być na tej samej fazie czyli np. na parterze i na piętrze gniazdka muszą być na tej samej fazie ( łatwo sprawdzić odłączasz bezpiecznik jeden z fazy i sprawdzasz czy nie ma napięcia w gniazdkach )
kolejna sprawa to to że chyba są ograniczenia co do linii nie mogą być galwanicznie odseparowane ( w domu raczej nie ma )
AjaS has left the building!!!!

Raz się skurwisz, kurwą pozostaniesz! - Józef Piłsudski

If I Die in a Combat Zone, Box Me Up and Ship Me Home
 
Mafiozo88
Ajas jak to nie rozumiesz? Na 5 GHz jest o wiele lepsza prędkość więc chce połączyć netgeara z routerem tą 5 GHz a później do PS4 przez kabel bo PS4 nie obsługuje WiFi 5 GHz
g.bf4stats.com/UbNNLzr4/ps4/Mafiozo88PL.png
g.bf3stats.com/360/ieBPolice2/Mafiozo88.png
 
ajas
na necie piszą że :
po kablu jest - 1 gigabit
po WiFi - WiFi 802.11n ( przy 2 antenach )

Obejmuje on rozległe sieci bezprzewodowe. Teoretycznie dostępne są prędkości rzędu 600 Mbit/s, w praktyce górną granicą jest 150 Mbit/s przy paśmie o szerokości 40 MHz.

I faktycznie jeśli telefon ciśnie w paśmie : IEEE 802.11ac czyli Gigabit WiFi to OK tylko co to za telefon i czy na pewno Wink

https://www.cyber...211ac.html

i teoretycznie może być cokolwiek w tym standardzie co by miało coś więcej jak opcje Rutera np to

http://allegro.pl...42447.html

mam coś takiego z Tplink ale na starym paśmie i działa
AjaS has left the building!!!!

Raz się skurwisz, kurwą pozostaniesz! - Józef Piłsudski

If I Die in a Combat Zone, Box Me Up and Ship Me Home
 
Mafiozo88
Ja kupiłem Nexusa 5 i mam ten standard ac ten netgear tak samo ma ac. Ten twój również widzę że ma wszystko co potrzebuje. Router ma tylko chyba n więc z tego co widzę maksymalna przepustowość kanału to 40 Mhz i tak jest ustawione dla 5 Ghz nie mogę mieć więcej a skanowałem otoczenie i na 5 Ghz jest czysto w około a 2,4 Ghz zawalony cały zakres kanałów.
g.bf4stats.com/UbNNLzr4/ps4/Mafiozo88PL.png
g.bf3stats.com/360/ieBPolice2/Mafiozo88.png
 
ajas
tylko czy to faktycznie coś da czy to dusi wifi
AjaS has left the building!!!!

Raz się skurwisz, kurwą pozostaniesz! - Józef Piłsudski

If I Die in a Combat Zone, Box Me Up and Ship Me Home
 
Jacek997
Ja mam router A/B/G/N poza komórką nie moge jakoś połączyć sie z 5Ghz, pomimo że laptopy teoretycznie tez posiadają te zakrresy sieć jeest niewidoczna, PS4 tez nie widzi 5GHz. Ale na 2.4 wyciagam na WiFi w Ps4 30/10Mm/s więc nie szukam na siłe rozwiązania tego problemu. Ale jak coś podpowiecie sprawdze. Moj Router to WDR4300 Tp-link
g.bf3stats.com/360/Acidmusic15/Jacek997.png
 
www.abc-kulturystyki.pl
Mafiozo88
odbiorniki WiFi też musząmieć conajmniej N chyba i to też nie wszystkie dlatego nie widzisz. Laptopy pewnie też nie obsługują tej częstotliwości jeśli Ci łapie na komórce tak jak mnie. PS4 narazie tego nie obsługuje Xbox One tak. Spróbuj wejść w ustawienia routera i tam poszukać mi nadaje jednoczenieśnie 2,4 i 5 GHz
g.bf4stats.com/UbNNLzr4/ps4/Mafiozo88PL.png
g.bf3stats.com/360/ieBPolice2/Mafiozo88.png
 
Jacek997
Taak tak ja w routerze mam ustawione 2 rownolegle sieci 2 i 5ghz. A lapki maja B/G/N.. brak A... ale to i tak 5ghz powinno byc widoczne na N. tak mi sie wydaje
g.bf3stats.com/360/Acidmusic15/Jacek997.png
 
www.abc-kulturystyki.pl
05paw
N nie oznacza że masz 5ghz Wink
g.bf4stats.com/mojanowa/ps4/Paw05_WpB.png
 
Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Copyright © 2011
Template Created by 2Bad www.evil-server.nl
Wygenerowano w sekund: 0.14
3,880,080 unikalne wizyty